| Andra224 a întrebat:

Numele meu e Andra. Am avut relații sexuale neprotejate folosind metoda întreruperii (în momentul în care simțea ca îi vine ejacula în afară și opream actul sexual). Având în vedere ca asta s-a întâmplat zilnic cu 7 zile înainte de menstruație și 7 dupa aceasta există riscul să rămân însărcinată?
Simptomele sunt dureri ușoare la nivelul sfârcurilor care sunt moi, areolele ușor umflate, somn și am simțit în partea stângă a abdomenului ca și cum s-ar mișca ceva în același loc la o săptămână de la actul sexual precizat mai sus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Servetzel a răspuns:

Iti poti da seama foarte usor daca esti insarcinata cand ai dureri de cap si dureri la spate, esti irascibila si mergi la baie extrem de des, dar fara a face nimic.

Cel mai bine e sa te duci la un doctor si sa faci testul acela ca sa fii sigura.

| lavinutsa a răspuns:

Stai linistita dar iti recomand un prezervativ sau mai degraba lui. de ce sa risti? sincer?

| catya a răspuns:

De miscat n-are ce sa se miste... insa nu cred ca esti insarcinata. Dar pentru a sta mai linistita, fa-ti testul de sarcina.
Ps:daca nu vrei bebe, PREZERVATIV!
kiss

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai un risc mare, mai ales ca 7 zile dupa menstruatie te duc in perioada de maxima fertilitate (adica cand ovulezi si ramai usor insarcinata).
Nu poti avea simptome la o saptamana dupa contactul sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat de repede dupa contactul sexual nu are cum sa apara aceste semne.

| Andra224 explică (pentru Brigaela):

Totuși simptomele astea înseamnă ceva. În dimineața asta m-am trezit la 4 dim sa merg la baie să urinez si nici nu avea presiune plus ca am simtit un mic deranj in aceeasi zona a abdomenului. Dacă sarcina s-a instalat inaintea menstruatiei sau chiar imediat atunci la 2 saptamani de sarcină n-ar fi posibile manifestarea acestor simptome ale ei?

| EaEmma a răspuns:

Cel mai bine mergi la un medic sa fi sigura...

| mona a răspuns:

Ai sanse sa ramai dar minime daca ai facut zilnic sex

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Andra224):

Nu, simptomele de sarcina apar cam la 4 saptamani de la instalarea ei. In plus, primele simptome de sarcina sunt balonare, oboseala. Sanii incep sa se modifice cam la 6 saptamani de sarcina. Iar de miscat, nu poti simti miscarea unui zigot care este mai mic decat un varf de ac si care este situat undeva sub osul pube.
Asta nu inseamna ca nu esti insarcinata, inseamna ca simptomele n-au legatura.

| Andra224 explică (pentru Brigaela):

Probabil simptomele astea au legatura cu altceva ce mi se intampla. Multumesc

| Andra224 explică (pentru EaEmma):

Asa vreau sa fac, e singurul care poate sa-mi spuna cu siguranta ce se intampla de fapt. Multumesc