| Roxaniki98 a întrebat:

Buna prieteni de pe TPU. as vrea sa stiu si eu metoda de crestere in inaltime sad vreau sa mai cresc macar 5 cm puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Cati ani ai Roxanik? Nu poti sa mai cresti in inaltime facand gimnastica, asta am auzit-o la multi. Si eu sunt mai mica de inaltime, dar gimnastica, tampeniile alea nu sunt bune la crestere, sunt bune doar sa iti modelezi corpul, sa ai un corp frumos si atata tot. Daca asa iti este gena, poti sa faci cat sport vrei ca tot asa mic ramai. S-au poate unii au deficiente hormonale, adica nu secreta hormonul cresterii. Poate ca asta nu o stiai. Un endocriolog poate sa iti spuna chestia acesta. Sunt anumite tratamente care te ajuta la crestere, dar si astea trebuie sa le faci din timp nu dupa 20 de ani pentru-ca atunci degeaba le faci.

2 răspunsuri:
| hettfield a răspuns:

Gimnastica aerobica, Inotul si tractiunile la bara, mai ales.Nu te astepta la rezultate imediate, acestea apar in perioade mai lungi de timp, daca te tii de un program sportiv sanatos.Succes!

| Roxaniki98 explică (pentru strengaritzza):

Am 14 anihappy