| anonim_4396 a întrebat:

Buna, probele de coproparazitologic, pot fi duse si dupa amiaza sau doar dimineata la laborator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei dimineata dar nu poti intreba? Fiecare laborator isi face programul cum vrea. Sunt privati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este important sa le duci dimineata, deoarece recoltarea se face fara sa fi consumat apa si mancare. Daca le duci dupa ce ai mancat analizele vor iesi modificate.

| AnneM123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si daca nu iti vine sa le faci dimineata? La urina e mai usor dar la cealalta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AnneM123):

Pentru cealalta exista metoda cu laxative, de exemplu Semnalax, Laxacutin, ar trebui sa aiba effect rapid.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dimineața, că nu ține nimeni rahatul în frigider peste noapte, unde omuleții mici și verzi se înmmulțesc touși în continuare într-o veselie și compromit rezultatul analizei.

| alina2k18 a răspuns:

Cat mai repede dupa recoltare.
Fireste ca daca te-ai pus la somn la ora 1 noaptea si ai... Recoltatwinking la ora 10dimi duci proba la laborator pana in ora 13 cam asta e programul.