| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati ca sunt asa de multe intrebari. laughing
1) E normal ca acel os mai rotund care se vede mai usor la persoanele foarte slabe de la incheietura sa fie mai vizibil la mana 'secundara' intr-un fel decat la mana 'dominanta', adica mana cu care scriu?
2) Nu stiu de ce, mi-a aparut ca o inflatura la nas, la unul dintre cele doua parti a le osului nazal din zona unde stau ochelarii, pe partea dreapta. Ca si cum mi-ar fi un os mai iesit in evidenta. Nu stiu ce sa fac, oare e ceva grav? E adevarat ca sunt racita, iar ochelarii trebuie sa mi-i schimb caci imi sunt deja mici. Sa fi facut o sinuzita si sa mi se ridicat sau umflat ceva acolo? Sau e din cauza ochelarilor?
3) De ceva timp, am palma stanga si genunchii uscati. Ce creme as putea folosi ca sa imi hidratez pielea din zonele respective?
4) Am o batatura la picior de ceva timp. Folosesc multe produse farmaceutice, folosesc ceva numit DuoFilm, cu acid. Doar ca, daca imi pun des imi dispare incet cu incet, si daca nu pun regulat parca se face mai mare si mai tare. Nu stiu ce sa fac.
5) Am 13 ani in mai putin de 2 saptamani, si stiu ca e normal sa imi fie neregulat ciclul menstrual. Doar ca la mine vine MAI REPEDE, nu mai tarziu. Ultima data mi-a venit dupa 22 de zile dupa ce mi-a venit luna trecuta. Nu 22 de zile dupa ce s-a terminat ciclul menstrual, ci dupa 22 de zile de la prima zi in care imi venise luna trecuta. Ar trebui sa ma ingrijorez?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TheBestTPU a răspuns:

1) Da este normal. Si eu am la fel.
3) Da-te cu NIVEA BABY eu il folosesc pentru piele uscata si chiar isi face treaba. NIVEA BABY e mult mai hidratanta decat NIVEA obisnuita.
5)Nu te ingrijora, e normal ce ti se intampla.
La 2 si 4 nu stiu ce as puitea sa iti spun

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheBestTPU):

Mersi. happy
Am rezolvat la 4, iar in legatura cu 2 am o programare duminica la un doctor.
Oricum mersi fain.
P.S: Si eu sunt fana TVD. happy