| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, am o problema cu 3 degete de la mana dreapta, ieri dimineata m-am trezit cu 2 degete inflamate si rosii la articulatii tin sa precizez ca pe timpul noptii sunt foarte fierbinti si ma mananca extrem de tare doar ca azi mi s-a mai inrosit inca un deget tot la articulatii, ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ai stat in frig cu ele? Posibil degeratura. Posibil Sindrom Raynaud... Sau altceva. De ce eviti medicul? Mergi la medic si vezi ce ai.
Sanatate!

| BroascaCuElice a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu am stat in frig cu ele.Am zis ca o sa treca de la sine dar vad ca nu trece, o sa merg luni

| doctorandus a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Daca dai in septicemie, luni e inmormantarea.

| presus a răspuns:

In primul rand, consulta un medic, probabil ai facut o alergie la ceva (detergenti, solutii, plante, etc). Daca afli ca ai patit asta dintr-o alergie, cel mai sigur e vorba de Eczema diseminata. Pentru asta, iti recomand Tractopon si Elocom, intreaba medicul daca e ok. Numai bine!

| cristi202 a răspuns:

Pe unde ti-ai bagat degetele? happy
Trebuie sa te gindesti la ce ai facut alaltaieri, ce ar putea sa iti afecteze degetele, asa ai putea gasi o explicatie.
Daca nu ai gasit ceva concret in legatura cu asta, cel mai bine e sa mergi la un medic. POate fi ceva serios.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru cristi202):

Pai asta e ideea ca nu am facut nimic ce ar putea sa imi afecteze degetelelaughing pur si simplu m-am trezit cu degetele inflamate la articulatii

| cristi202 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Atunci da fuguta la doctor, ca poate fi problema de circulatie, sau de articulatie, si crede-ma ca astea nu se rezolva cu leacuri babesti. Sunt chestii prea serioase ca sa stai cu ele departe de doctor.

| cristi202 a răspuns (pentru doctorandus):

Hai sa nu fim asa de pesimisti.

| kiri11 a răspuns:

Daca ai in continuare aceste probleme trebuie sa consulti un medic cu siguranta. Pentru articulatii iti recomand suplimentul flexa plus