| Aldutssss31 a întrebat:

Buna seară.Am oprit alaptarea acum 2 saptamani iar sanii au ramas foarte tari, se simt niste,, pietre" in interior.Am mers la doctor si mi-a spus ca este in regulă, dar ar fi bine sa fac și o ecografie.Ce credeti ca ar putea fi? Ii simt foarte grei si ma dor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ti-ai golit sanii, ca sa ma exprim asa? Adica ai scos laptele afara, cu o pompita? sau l-ai lasat acolo?

| romeo78 a răspuns:

Urgent o mamografie!
Probabil, nu ați respectat sau chiar nu ați fost la doctor pentru a întrerupe alăptarea și lactația.
Urgent la doctor pentru o mamografie. Nu leacuri băbești, căci pot face rău!

| Aldutssss31 explică (pentru Liviu):

Nu l am scos complet dar nici nu mai curge nimic cand ma mulg.Nu înțeleg de ce se simt asa tari, doctorul a zis ca nu este nimic dar inainte sânii nu erau asa.

| Aldutssss31 explică (pentru romeo78):

Ce ar putea fi? doctorul a facut un consult cu mana doar si a zis ca nu am nimic, dar sânii sunt ca niște pietre de tari, nici nu pot sta pe burta sau intr o parte

| Liviu a răspuns (pentru Aldutssss31):

Consulta mai multi doctori happy