| Maria2008op a întrebat:

Buna seara,cine imi poate spune cum sa nu mai am atata de multa pofta de mancare, mananc non stop nu pot sa ma abtin de la nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| natur a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai sanatos. Te poate ajuta cu cateva idei si acest articol: https://www.bioplant.com.ro/blog/sanatate/nutritia-si-sanatatea

15 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai mai multe optiuni. Pilule, dar dupa ce vei slabi, va trebuie sa nu mai iei, dar va trebui sa te si abtii sa mai maninci mult.
Alta optiunbe, ar fi sa devii bolnava de covid, sau Candidioza, caz in care nu-ti mai arde de nici o mincare laughing dar banui ca nu vrea nimeni sa fie bolnav.

Asa ca singura optiune e sa iei ceva pilule, slabesti, dupa va trebuie sa te controlezi.
Ar mai ceva optiuni, sa mergi la inchisoare laughing acolo vrei nu vrei, maninci doar cit iti dau aia.
Restu de idei le mai cauti si tu singura, cea mai buna, zic eu este sa mergi la inchisoare, acolo sigur vei slabi.
Te duci la inchisoare de buna voie, le spui ca platesti sa staia colo laughing ei sa se poarte cu tine ca si cu oricare puscariasa.

| Dragobeta a răspuns:

Sa ai o ocupatie, sa nu te mai gandesti la mancare.
Munceste, invata, fa miscre.

| Maria2008op explică (pentru Dragobeta):

Imi propun sa mananc doar ce am pregatit pe farfurie dar dupa mai mananc inca atat pe langa ce mi am pregătit, am incercat sa slabesc de 2 luni si m-am mai ingrasat 5 kg

| Dragobeta a răspuns (pentru Maria2008op):

Dovada ca am dreptate si Cristinel degeaba bifeaza raspunsul meu ca nefolositor.
Abtine-te. Ridica-te imediat de la masa si fa treaba prin casa.

| Dragobeta a răspuns (pentru Dragobeta):

Apropo, insulina se face in cazuri grave de diabet. Nu ca sa-ti taie pofta de mancare.

| Maria2008op explică (pentru Dragobeta):

Am făcut analize si nu, nu am diabet

| Dragobeta a răspuns (pentru Maria2008op):

Spune-i asta celui care iti recomanda insulina. Un plod rasfatat cu raspunsuri tampite. La toate intrebarile.
Bucura-te ca nu ai diabet. Ca e o boala parsiva care imbolnaveste toate organele. Si nu scapi de ea niciodata.

| Maria2008op explică (pentru Dragobeta):

Ma gandesc ca stresul m-a ingrasat din nou deoarece de cand am inceput sa imi pun in cap ca trebuie din nou sa slabesc cateva kilograme am inceput sa ma ingras decat sa slabesc!

| Dragobeta a răspuns (pentru Maria2008op):

Atentie si la ce mananci: grasimi, dulciuri, etc

| Xox0 a răspuns:

Renunta la zahar

| Florian80 a răspuns:

Iti trebuie multa vointa si evident sa nu ai frigiderul plin cu..rezerve.mult succes

| Maria2008op explică (pentru Florian80):

Ai dreptate eu am mai slabit acum un an 10 kg in 2 luni dupa m-am mentinut pana acum 2 luni cand am inceput iar sa ma ingras cate putin

| Florian80 a răspuns (pentru Maria2008op):

Degeaba imi dai dreptate daca ai dat funda la.altcineva

| Maria2008op explică:

Am facut analize medicale si mi-a iesit totul perfect deci nu se pune problema de diabet

| Sebi2023 a răspuns:

Eu zic sa consulți un doctor.