| ๔єภเร1923๔єภเร a întrebat:

De o zi-2 intampin niste dureri in momentul in care incerc sa fac exercitii fizice sau chiar atunci cand stau intins in pat si ma ridic drept exercitand presiune pe burta. Durerea este in zona burtii, exact ca o febra musculara. Tind sa cred ca este o febra musculara, intrucat am incercat sa fac flotari dupa o perioada lunga de timp si am depus efort. In cat timp ar trebui sa treaca o febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ๔єภเร1923๔єภเร explică:

Tin sa precizez ca atunci cand stau in pat, pe scaun, merg, alerg nu e nici o problema.

| DovleacTurbat a răspuns:

In maximul 3-5 zile, daca persista consulta un medic. Nu prea vad ce febra puternica poti face la abdomen din cauza flotarilor, dar mna.

| anonimg a răspuns:

Daca este febra musculara va trece chiar continuand exercitiile, dar facand un efort mai usor. Dar oare nu ar trebui sa te doara si bratele la flotari? De ce doar abdomenul?
Mi-este sa nu fie un inceput de apendicita(in caz ca nu ai facut-o). De aceea recomand o vizita la medicul de familie.
Daca nu este apendicita, atunci o febra musculara ar disparea fara efort cam o saptamana.

| Crisan_Emanuela_D_1994 a răspuns:

În cateva zile. aproximativ 3-5 zile... si eu am intampinat aceasta problema. incearca sa iti faci putin masaj in zona in care persista durerea. poti folosi o crema hidtratanta sau orice alta crema. si te masezi. usor apasând. eu asa am rezolvat problema. si am facut exercitii usoare. pentru ca la fel iti va trece febra musculara, facand exercitii. Sper ca te-am ajutat!

| ๔єภเร1923๔єภเร explică (pentru anonimg):

Ma dor si bratele atunci cand incerc sa fac flotari.

| ๔єภเร1923๔єภเร explică (pentru DovleacTurbat):

Nu doar flotari, mai multe seturi de exercitii am incercat.