| RobertG101 a întrebat:

Eu de 3 ani si ceva iau tratament cu Rispolept Consta injectabil 25 mg o data la doua saptamani. De cateva luni am inceput sa ma simt din ce in ce mai obosit, si in general nu prea am chef sa fac mai nimic decat sa stau pe net si sa ma uit la diferite chestii. Am facut si analize de sange dar mi-au iesit bune.

Credeti ca ar fi de la medicament aceasta stare?

Am de gand sa ma duc maine dimineata la doctorita sa vad ce pot rezolva, dar vreau si parerea celor ce stiu despre asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Va trebuie sa mai luati mai multe vitamine (multivitamine Centrum),sa mancati cat mai multe fructe:mere,portocale,mandarine, banane, kiwi, lamaie, etc...

Răspuns utilizator avertizat
| untu a răspuns (pentru RobertG101):

Da,se mai intampla de asta! Va trebui sa intrerupeti tratamentul si sa luati o pauza la un interval de timp! Te vei simti mai bine, dar vorbeste cu medicul inainte de a face asta!

| vocea a răspuns:

Este de la tratament, probabil doza nu este bine stabilita si de aceea.

Răspuns utilizator avertizat