| lacramioaraa133 a întrebat:

Buna seara! Ieri nu aveam nimic azi am observat ca mi-a iesit pe interiorul obrazului aproape de dantura o aluniță mica neagra! Ce ar putea fi? De ce a aparut asa din senin? Ati avut vreodata ceva asemanator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Posibil sa fie o mică rana care se vindeca. Daca nu dispare in cateva săptămâni, du-te la medic

| trophin a răspuns:

O eczema. ai baut apa din sticla lui/ei trece dupa doua zile

| trophin a răspuns:

Sau ai baut ceva ce nu ar trebui sa bei ca esti minora si s-a lipit

| trophin a răspuns:

Sau, ultimul raspuns: te-a sarutat cineva

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic.

| anonimg a răspuns:

Nu este aluniță. Cel mai probabil ți-ai mușcat pielea pe interior și acolo s-a strâns sângele. Te speli bine pe mâini și o poți rupe cu unghia. Va curge puțin sânge dar rana se va vindeca.

| lacramioaraa133 explică (pentru trophin):

Am 20 de anilaughing

| lacramioaraa133 explică (pentru trophin):

Si asta, nu stiu

| trophin a răspuns (pentru lacramioaraa133):

Multi inainte