| Mary012 a întrebat:

Joi am fost la medicul dentist pentru extirparea nervului, dupa extirpare doamna doctora a curatat canalele cu un fel de pila si pentru ca un canal sangera a pus putina vata si apoi un pansament...problema este ca azi m-a durut foarte rau si nu il puteam atinge nici cu limba, am mers sa scot pansamentul. Luni vrea sa imi puna ceva provizoriu pana cand vin din Italia dar pe mine ma doare maseaua si cand apas pe ea ...acum nu mai am nimic este neastupata si ca sa mananc trebuie sa pun un servetel in gaura accea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i medicului sa iti dea ceva pentru durere.

| GirlOnline81 a răspuns:

Unii medici inca folosesc acel pansament cu arsenic pentru a se asigura ca nervul este scos complet. In cazul tau cred ca nu si-a facut atat de bine efectul (din cauza ca l-ai scos tu), de aici si durerea. Nu prea ai ce sa faci, decat sa apelezi la analgezice pana cand rezolvi problema la stomatolog.

| Mary012 explică (pentru GirlOnline81):

Am fost la medic sa mi-l scoata, acum am gaura si cand mananc o astup cu vata sau servetel. Maine am programare sa vedem cum o sa decurga...