| PowerKoko a întrebat:

Bună seara, ma ia somnul foarte devreme și vreau sa stau mai mult seara pentru ca seara îmi găsesc plăcere în activități, ajutați-mă dacă știți dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Seara trebuie sa dormi nu sa faci activitati, ziua se fac activitati, nu ai scoala sau serviciu? Ce faci toata ziua dormi? Ce varsta ai? Esti fata sau baiat?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bea cola cu zahar (adica nu light). Pe mine ma tine treaz mai bine decat cafeaua, si nu ma afecteaza dpdv al tensiunii sau a starii generale, in timp ce cafeaua imi da palpitatii, daca o consum in exces sau la oboseala.

| untu a răspuns:

Daca va este somn, culca-te acum ca organismul este obosit si are nevoie neaparata de odihna ca sa proceseze metabolismul lent! Dormiti bine 8-9 ore si va treziti dimineata pe la 06:00-07:00 foarte odihnit si relaxat! Seara lumea se odihneste ( nu se face nici un fel de activitate) citind o carte sau uitand la tv pana cand se simte nevoia de a adormi! Ziua poti sa faci orice fel de activitate veri!

| PowerKoko explică (pentru untu):

Cum sa ma trezesc ma la 6 7 da voi sa stati pana tarziu si va treziti la 12

| Yaesmin a răspuns:

Bea Hell cu cappuccino!

| 1onur a răspuns:

Nu te lua după cine ția zis sa bei prostile alea de hell.

Nu bea NICIUN HELL NICIODATĂ toate energizante îți distruge viața și sănătatea alea nu-s bune fratele meu de nimic nu bea așa ceva niciodată în viața mea niciun fel de energizant da niciun fel de energizante bosule

| Giulia911 a răspuns:

Acum e ora perfecta de somn. Noapte bună!