| Sugarglider a întrebat:

Buna seara! O intrebare pentru cei ce s au lasat de fumat, dupa cat timp ati incetat sa va mai ganditi la tigari? Eu m-am lasat acum o luna, iar in prima saptamana a fost cel mai greu, dupa deja parca uitasem ca am fumat. Insa astazi m-am tot gandit, nu stiu de ce. laughing imi e greu sa recunosc si ma simt dezamagita de faptul ca am avut pofta azi, desi cred ca e normal dupa cativa ani de fumat sa mai simti ca ai vrea o tigara din cand in cand laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Bineînțeles că îți e poftă de o țigară! Ai fumat atâta timp. Orice zi în care nu ai fumat e o victorie.

| eliancodrut a răspuns:

Pentru mine perioada cea mai grea a fost pe la 3 luni dupa lasare. Multa vreme (cateva luni) bagam mana in buzunar dupa pachetul de tigari.
Am cativa ani buni de cand nu mai fumez. In aceasta perioada nici neaprinsa nu am pus tigara in gura, desi nu m-am ferit sa nu stau in locuri unde se fumeaza.
Am visat de cateva ori ca am fumat o tigara.

| Sugarglider explică (pentru eliancodrut):

Nici eu nu ma feresc, nu imi e greu sa stau langa cei care fumeaza. Si cu visul la fel, in viata mea nu am visat ca fumez, iar de cand m-am lasat am visat de 2 ori laughing