| sweetboy17 a întrebat:

Stiti cumva daca TBC-ul (negativ) se transmite pe cale sexuala/sarut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Carrie1 a răspuns:

Am avut si eu, si totusi 6 luni m.am abtinut de la orice big grin ....inca mai iei tratament, nu?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este foare contagios, se poate transmite si daca persoana respectiva stranuta spre tine, daca ai intrat in contact cu o persoana care are aceasta afectiune mergi urgent la spital pentru analize

| sweetboy17 explică (pentru anonim_4396):

Nu, eu sunt cel afectat, din pacate! Eu, nu mai sunt contagios si mi au facut externarea. Problema este ca nu stiu -chiar daca nu mai sunt contagios-, daca se transmite pe alte cai. Pe calea aeriana, eu nu-l mai pot transmite.Multumesc oricum!

| sweetboy17 explică (pentru Carrie1):

Da! am aproape 2 luni de tratament! Dar trebuie sa continui cu tratamentul in caz de rezistivitate waiting