| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara, TPU!
O cunostiinta de-a mea a avut intr-o zi un drum lung de parcurs prin oras si a avut nevoie la baie.Aceasta a ales sa intre intr-o farmacie sa se ceara,SA NU FACA IN NATURA.
Au voie cele de acolo sa o lase, voi ce ziceti?
Scuzati categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La farmacie laughing, putea alege un supermarket ca astea mai lasa in baia lor clientii, sau la o crasma/bar :...

| aurelgabriel explică (pentru anonim_4396):

Asa ma gandeam si eu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la farmacie nu au voie!
Dat fiind natura industriei si medicatia periculoasa care o au in magazie sau pe raft, nu au voie sa primeasca pe nimeni care nu este angajatul farmaciei.
Persoana respectiva putea merge la un restaurant la toaleta, la un magazin oarecare, la o statie de petrol, dar nu la farmacie, acolo chiar nu este voie!

| Violleta2022 a răspuns:

Din curiozitate, au lasat-o farmacistele pana la urma, la toaleta lor?

suntserios
| suntserios a răspuns:

A ales cea mai proasta varianta. Exista supermarket uri, benzinării, restaurante care au bai...

Bula
| Bula a răspuns:

Asta-i explicatia ca oamenii pleaca din tara si nu prea mai vin inapoi.
La noi, daca te apuca treburile, nu gasesti toalete publice la distante rezonabile.
Daca totusi gasesti, sunt in stare jalnica.
Daca te ceri la un bar sau restaurant, deseori e conditionat sa si consumi ceva.

In alte tari gasesti indicatori spre toalete, cu directia si distanta scrisa, iar toaletele se afla la maxim jumat de kilometru distanta, deschise non-stop. Iar in cazul ca nu exista din ceva motiv, atunci primariile incheie acorduri cu localurile din zona pentru accesul publicului la toaletele lor.

Pentru a astepta turisti, trebuie sa le asiguri si conditii civilizate, nu doar locuri de cazare si mancare /bautura.