| Fluture a întrebat:

Vreau sa va anunt pe toti cei care aveti prebleme de spate, probleme ale oaselor, reumatism, cifoza, scolioza, hernie de disc, spondiloza, osteoporoza, luxatii, sinuzita, dar si depresii, tulburari de vaz sau de auz, Exista o persoana care vindeca, intr-adevar, care face minuni fara bisturiu, prin masaj cu calcaiul. Este domnul doctor Viorel Butnaru. Va recomand sa mergeti la dansul. Cautati in google si veti gasi mai multe informatii, precum si un nr. de telefon si o adresa. Acesta are cabinet in Bucuresti.
Numai de bine sa ne auzim! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Da multumim de recomandare! O sa apelam la el cand o sa avem probleme de sanatate cu siguranta!

| Fluture explică:

Poate nu credeti, sau sunteti in dubiu, dar o sedinta de masaj de 15 minute face minuni, va spun din experienta. Exista o persoana care a fost la acest medic, a avut scolioza, coloana stramba si sus si jos, grav, si a facut-o bine. Pe langa asta, domnul doctor ii invata pe cei veniti cu pacientii sa faca acest masaj. Intrati in google si cautati informatii.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Fluture):

Nu ca n'as crede dar deocamdata sunt sanatos tunlaughing n'am probleme daca o sa am am sa apelez la el!

| pwp a răspuns:

E bine de stiut...momentan nu am probleme de spate si sper nici sa nu am.dar am adaugat ''intrebarea'' la favorite.Multumesc happy

| Cosmin86 a răspuns:

Mie mi se par stupide chestiile astea miraculoase, iar hernia de disc, osteoporoza NU se vindeca prin masaj cu calcaiul, cel mult se agraveaza laughing

TU esti chiar atat de naiv incat sa crezi toti sarlatanii?

Sincer, cati ani ai?

| Zazu a răspuns:

Masajul facut pe coloana este extrem de periculos.
Nu se poate recomanda o practica periculoasa.
Ce studii ai? Esti medic?

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru pwp):

Eu zic s-o scoti, sunt o gramada de sarlatani cu metodele lor "miraculoase". Iar osteoporoza si altele din lista aia in niciun caz nu se trateaza asa, asa mai rau le agravezi.

| Fluture explică (pentru Cosmin86):

Zic totusi sa te interesezi inainte sa dai cu presupusul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fluture):

M-am intresat, cunosc oameni bolnavi de cateva din bolile alea si ce spui tu ca face ala mai rau agraveaza.

repet. cati ani ai?

| Fluture explică (pentru Cosmin86):

Am destui. Si crede-ma ca am incredere in aceasta persoana si de accea am vrut ca prin intermediul acestui site sa fac si altora un bine.

| ChR a răspuns (pentru Fluture):

Ce ma amuza naivii astia, ar trebui sa stii ca nu exista miracole

Răspuns utilizator avertizat
| Maria_Raluca_1983 a răspuns:

Imi pare rau ca am citit asa tarziu mesajul dvs.
Intr-adevar dl. Butnaru este genial.
Eu am aflat de dumnealui acum cativa ani de la o prietena care a avut mereu pb cu spatele, stiu ca nu avea doar scolioza ci ceva mai complicat ( o pot întreba).
Dupa o perioada cand ma vad cu ea, era perfect dreapta, o postură corecta, verticala.
Am întrebat-o, ce s-a intamplat, mi-a povestit, ca atat ea cat si fiica ei au fost la dl. dr.
La inceput am dat pe google, parca imi era teama, sa apelez asa fara sa stiu la ce sa ma astept.
In cele din urma mi-am luat inima in dinti, am facut 2 programări si am mers însoțită.
Întreaga procedura nu durează mult, cel putin nu la noi, pentru ca nu avem pb serioase ( dureri de ceafa, musculatură incordata, dureri de spate, chestii uzuale ).
Am primit chitanța pentru plata.
Ei bine am iesit din cabinet parca plutind, in primul rand ca te simti mult mai usor, dar si te îndrepți la propriu.
In plus eu stăteam mereu încruntată cand ma uitam la ecran, la tv, dupa o procedura atat de usoara facuta de dl Butnaru, m-am înseninat. Nu mai aveam acel rid intre sprancene.
Noi romanii avem un stil haotic de a ne incredere doar in medicii de medicina alopata.
Total eronat!
Va intreb pe cei care aveti o varsta, ati trăit, ati citit, bunicii nostri se plângeau de atatea?
Se tratatau cu ceaiuri, plante, erau femei mai demult care iti îndreptau oasele.
La noi pana de curand si fizioterapia, kinetoterapia, osteopatia, acupunctura, toate erau blamate, pe cand alte tari ca si China, Japonia, India, Franta, etc. le folosesc de mii de ani!

| AncaFilip a răspuns (pentru Maria_Raluca_1983):

Nr. de telefon 0722737186 al dl Butnaru nu mai este activ, cu toate ca figureaza pe site-ul dumnealui. Cunoaste cineva mai multe detalii? Este de negasit pe nici un nr de telefon, mai mult apelul se inchide inainte de a suna. Multumesc pentru raspuns.