| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cate femei mor zilnic in Romania in timpul sarcinii dar si la nastere? Dar si cate femei nasc fara probleme tot in Romania? Daca se poate sa imi spuneti dintr o zi din 2017 sau 2016 cel mai devreme. Este un site care arata acest lucru si in timp real, daca mi ati putea lasa un link ar fi perfect. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vinsieu a răspuns:

Zilnic?!
Ia fa un calcul: daca zilnic mor "N" oameni in accidente, "Z" la nastere, "Y" de inima, si tot asa, mai sunt oameni in Romania? Mi se pare ca se cam exagereaza cu "statisticile" astea.

| aă9aat9999a9aaa99aăaaaăaaaaaaaăaa a răspuns (pentru Vinsieu):

Nu se exagereazawinking si da, mai rămân oameni. Pentru ca se mai si nasc oameni, nu doar mor.winking

| CuriousStuff a răspuns:

Nu exista statistici atat de recente si nici site-uri care sa arate lucrul asta in timp real. Probabil exista niste statistici pe undeva pe internet dar va trebui sa le gasesti singur, e mult de cautat si daca nu ai un motiv intemeiat, doar pentru un "stiati ca..." nu merita.