| Iulyycutta a întrebat:

Buna, sunt foarte ingrijorata sunt insarcinata si aseara am sangerat putin de culoare roz deschis. Nu stiu exact cate saptamani am, probabil 9 saptamani. Va rog frumos sa ma ajutati sunt extrem de ingrijorata si nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te imediat la urgenta. Faptul ca sangerarea s-a oprit spontan e un semn bun, dar viata copilasului poate fi in pericol. Ai nevoie de o ecografie sa te asiguri ca inca se dezvolta si poate de ceva tratament sa te ajute sa il pastrezi

6 răspunsuri:
| Iulyycutta explică (pentru Brigaela):

Nu o pot nu-mi chiar o sangerare.e o pata rozalie. si sincer mi.e frica sa merg la medic deoarece cum sarcina e mica o sa-mi faca o ecografie care se introduce o camera inuntru. nu stiu exact cum se numeste.
Multumesc mult pentru sfat!

| Iulyycutta explică (pentru Brigaela):

Nu o pot numi chiar o sangerare.e o pata rozalie. si sincer mi.e frica sa merg la medic deoarece cum sarcina e mica o sa-mi faca o ecografie care se introduce o camera inuntru. nu stiu exact cum se numeste.
Multumesc mult pentru sfat!

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Iulyycutta):

Se numeste ecografie transvaginala, este simpla si complet nedureroasa. Nu merita sa lasi copilul in pericol pentru atata lucru, oricum in viata ta de femeie vei face multe astfel de ecografii, sunt inevitabile

| Iulyycutta explică (pentru Brigaela):

Am fost la medic, sarcina decurge foarte bine, bebelusul e foarte bine. va multumesc pentru sfat!

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru Iulyycutta):

E foarte foarte bine, bravo!
Cred ca ti-a fost greu, dar ai luat o decizie inteleapta si e minunat ca totul merge bine.