| Moon34T a întrebat:

Bună, sunt intr-o situație destul de nasoală. Cu 2 săptămâni în urmă am fost la psihiatru din cauza problemelor legate de anxietate și depresie, unde am primit tratament cu cipralex, rispen si trittico. Problema principală e că nu mă simt bine deloc. Mă simt de parcă aș fi beată, am mușchii rigizi, frisoane, senzația de lipsă de aer, transpiratii, agitație, puls accelerat, insomnie. Nu mai rezist, am vorbit cu doctorul si mi-a zis sa continui tratamentul in ciuda faptului ca am aceste efecte adverse. Mă simt ca o legumă, îmi era mult mai bine înainte de a începe tratamentul. Am o bănuială că rispenul e cel care imi provoacă toate simptomele. Într-o seară nu il luasem si ma simțeam mult mai bine, dar imi este frică să îl opresc de tot. Ce mă sfătuiți sa fac? Sunt in starea asta de cand am început tratamentul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opreste l de tot, numai lua asa ceva daca te simti rau, da i naibii de doctori cretini, pe ei nu i intereseaza decat banii sa aiba pacienti ca tine cu zecile sa le bage pe gît pastilele lor de rahat, opreste le si nu mai mergi la pshihiatru, cum ti au aparut aceste probleme de anxietate? Ce varsta ai? Mama ta ce spune cand te vede asa? Intrerupe astazi tratamentul cu aceste pastile idioate si numai lua asa ceva, fi optimista ascultă muzică, muzica te relaxeaza te insanatoșeste, gaseste ti un hobby fă ceva care sa iti faca placere sa te readuca la viata, care este cauza depresiei ai identificat o?

| Moon34T explică (pentru anonim_4396):

L-aș opri dar din ce am înțeles dacă un tratament psihiatric este oprit brusc pot aparea efecte si mai serioase de atat