| AnaMaria18Carmen a întrebat:

Buna T. P. U.
Am o problemă...
Am 15 ani, într-o lună avem pozele pentru albumul de sfârşit de clasa a -8a. (Si am 66 kg) Este un magazin cu rochii foarte frumoase. Dar problema e ca fix alea foarte frumose, nu ma încap.
Mai e cam vreo luna si vreau sa slăbesc.
Si inca o problemă...
Alerg timp de o luna, in FIECARE ZI, merg la sala, de 3 ori pe săptămână (atat imi permite timpul, am de învăţat pentru examen) si de 4 luni nu mananc dulciuri si nu beau suc, nici cu acid nici fara. Beau apa si atat!
Si pur si simpu nu slăbesc. Iau nişte pastile de calciu, din cauza unei probleme de sănătate, dar nu cred ca are vreo legătură.
Mănânc 3 mese pe zi. La ora 12:00 apoi la 16:00 si cina la 19:00. ( la cina, mănânc supa, si felul doi, dar nu e nimic cu grăsime).
Stie cineva un altfel de program, in care sa slabesc pana la poze? Dau fundita la cel mai bun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista sa nu poti slabi daca faci si miscare si ai renuntat la multe.
Dar iata ca am gasit, de ce manaci 2 pranzuri?
Intre mese trebuie sa fie o distanta de 4-5 ore, nu 3 ore!
manaca mic dejun la 8-9 dimineata si masa de la ora 4 si tocmai seara la 7.
In plus, NU ai voie sa amnci 2 feluri de mancare, mai ales daca vreis a slabesti.
Nici nu ma mir acumd e ce nu slabesti, 2 felurid e mabdcare la 7 seara, este enorm!
Seara se manaca 1 farfurie de supa fara paine si nici altceva.
In principiu, trebuei sa ai 3 mese pe zi, fara paine, fara dulciuri, fara sucuri, cu portii mici, cat podul palmei tale (fara degete).
Grasimea NU ingrasa, dar mancare multa da!

| AnaMaria18Carmen explică (pentru Violleta2022):

Nu pot lua micul dejun la ora aia... Pentru ca sunt la scoala.
Si mănânc pâine o felie-doua pe zi, dar nu cu după. Şi la felul 2, ma refeream la o salata de rosii, m-am exprimat greşit

| AnaMaria18Carmen explică (pentru AnaMaria18Carmen):

Dar nu supa* imi cer scuze, am greşit un cuvânt

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaMaria18Carmen):

In cazul asta, renunti la 1 masa si manaci doar 2 mese pe zi, FARA PAINE!
Painea, fainoasele, cerealele, dulciurile si sucurile, oricum nu au ce cauta DELOC in curele si dietele de slabit.

| AnaMaria18Carmen explică (pentru Violleta2022):

Oricum urasc sucul... Si paine, cica e bine sa mănânci doar neagra. Si nu pot renunţa la o masa pr zi, imi pot strica programul si dau toată dieta peste cap. Tocmai ce am vorbit cu o mătuşa, care e medic specialist si a zis ca trebuie sa mănânc si carne. Eu nu am mai mancar carne de 1 an... Si a zis ca fiartă, e bine, nu peajita, adica cea de pui.
Si trebuie sa mai fac un set de analize pentru ca cica nu pot slabi pentru ca iau pastile de calciu