| Dessie a întrebat:

Buna toata lumea! happy. Am o mica problemuta big grin si stiu ca voi ma puteti ajuta. Toata viata mea am fost slaba si am avut un corp de invidiat (Multumesc lui Dumnezeu pentru asta). Puteam sa mananc orice si oricat ca nu ma ingrasam. Dar cred ca mi-am cam luat-o in cap si de ceva timp am inceput s-a cam pun pe mine. adica am burta si solduri, iar picioarele sunt cam. groase big grin. As vrea sa tin o dieta usoara, nu una drastica, doar una care sa imi mai "stapaneasca". gramajul big grin. Stiu ca miscarea este esentiala, si am grija si de asta. Deci daca ma puteti ajuta, daca stiti vreo dieta sanatoasa, sau daca aveti vreun sfat, va rog, nu ezitati! big grin Multumesc anticipat. =D

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miamouse a răspuns:

Hmm...Pai uite cum fac eu : dimineata mananca un bol de cereale Fitness (preferabil cu fructe) amestecat cu iaurt Activia, crede-ma e delicios si foarte sanatoswinking. Incearca sa mananci paine neagra prajita; salata cu ulei de masline; carne de peste sau de pui etc. Evita prajelile si sucurile acidulate. Bea cat mai multa apa (preferabil cu lamaie) si de asemenea, evita sa mananci dupa ora 18:00. Este foarte bine ca faci sport thumbs up Urmeaza-mi sfaturile si sigur vei vedea rezultatelewinking Sper ca am fost de ajutor big hug XOXO

6 răspunsuri:
| blackwidow a răspuns:

Depinde de cati ani si ce activitate ai in timpul zilei, deoarece este esential sa te tii de ea. Cea mai buna dieta pe care o stiu eu este dieta daneza, o gasesti pe internet.

| spuf_8357 a răspuns:

Eu in vreo saptamana am slabit cam 2 kg big grin, mereu aveam ganduri ia sa mananc o ciocolata ca doar nu ma face obeza,cum ajungeam la dulap ma opream si plecam inapoi,cand ma intrebau ai mei daca mananc cartofi prajiti sau altceva ma fortam sa spun ca nu imi este foame,imi gaseam alte ocupatii,mananca sanatos si o sa vezi rezultate, fara dulciuri si altele, fara mancaruri uleioase succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca mai putina paine si dulciuri pana iti revii sau, nu mai manca dupa 5 pm. Ce e greu de digerat mai ales ai grija.

| scumpika01 a răspuns:

Nu trebuie o dieta foarte dramatica cum zici tuh eu am incercat o metoda care chiar tine de ex. daca pe zi bei 4 pahare de apa din 4 bea 2 cu o felie de lamaie in ea daca poti ar fi mai bine chiar in toate dar nah alegerea ta, oricum trebuie si sport daca vrei un rezultatwinking

| Dessie explică:

@scumpika01 pai chiar asta e, ca NU vreau o dieta drastica. mersi de ajutor, oricum big grin

| rosiuta014 a răspuns:

Este bine pe timp de iarna sa fi mai plinuta(nu excesiv), primavara si vara poti consuma salate de exemplu