| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru fete! Am mai pus intrebari de genu' si s-a gasit unu sa comenteze ca e scarbos si etc.
Eu de la inceput am avut o menstruatie neregulata, iar acum 1 an am fost la doctor mi-a gasit un chist pe ovar si mi-a recomandat anticonceptionale timp de 3 luni (microgynon) dupa ce le-am terminat iar am avut menstruatie neregulata, in decembrie am fost iar si mi-a sa iau anticonceptionale timp de 1 an.
Tratamentul il respect, dar un ultimele 2 luni mi-a venit mai putin si culoare mai maronie, iar azi cand mi-a venit tot putin si culoare maronie.
Mai mentionez ca de fiecare data cand terminam tableta, dupa 2 zile imi venea mereu, mi s-a mai intamplat o data sa imi vina dupa 3 zile si de data asta tot dupa 3 zile. Mai am si dureri mari, bineinteles astea le-am avut din totdeauna.
Din ce cauza poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ala care comenta ca e scarbos e un timpit. In alta ordine de idei, FUGI LA DOCTOR. Cel mai sigur si mai eficient. Multa sanatate iti doresc!

| Freya1 a răspuns:

Ciclul mestrual poate sa vina culoare inchisa din cauza intarzieri si poate ai si probleme hormonale iar durerile sunt normale la ciclu dar dureri suportabile.Ar trebui sa mergi la un alt medic la o noua conultatie sa vezi ai scapat de chist sau tratamentu nu si-a facut efectu si nu stiu exact daca la chist iti da tratament cu acele anticonceptionale.Mai bine mergi la medic

| 1231242 a răspuns:

Scarbos..doamne ce scarbos.Glumeam,un ginecolog si niste analize pot spune mai multe decat comunitatea TPU, stiu ca voiai doar fete, dar nu te superi ca raspund si eu, nu-i asa?

| pisciutza19 a răspuns:

Du-te la alt doctor cauta un doctor mai bun ginecolog

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru pisciutza19):

Am fost la cel mai bun doctor din oras.

| Iuliana_Andreea_1996 explică (pentru 1231242):

Nu ma supar.
Am facut ecografie. Chiar 2! Plus ce se mai face cand mergi la ginecolog consultatia.