| Xozi a întrebat:

Bună TPU. Acum doua zile eram cu cineva in masina si o pisică a iesit in fata acesteia. In momentul franarii pentru a evita pisica, am dat cu capul in coltul mânerului de deasupra portierei si am făcut un cucui in locul respectiv. De atunci prezint o durere de cap pe partea respectiva. Ar trebui să merg la spital sa fac niște investigatii, exista risc de contuzie sau ar putea fi o migrena?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Migrena nu poate fi de la o lovitura.
Daca ai dureri de cap si peste o saptamana (in acel loc), atunci n-ar strica unn control neurologic.

| kalasnicov22 a răspuns:

Pisica a patit ceva?

| Xozi explică (pentru kalasnicov22):

Nu. Am reusit sa o evităm.

| user937483737banned a răspuns (pentru kalasnicov22):

Iti e de pisica sau de el? da o doamne iarta ma, cat despre utilizator mergi la doctor

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu strica un consult la neurologie. Ar fi trebuit sa-ti treaca durerea si sa ramai doar cu cucuiul.
Pt cucui, poti lua Arnica Montana, un tratament homeopat. Sau consulti un medic homeopat.
Dar tot la neurologie ajungi.

| StudentLaMedicina a răspuns:

E posibil să fie contuzie dacă ai sensibilitate la lumină şi greață. Cel mai bine vezi un medic să fii sigur că nu ai o traumă severă. Dacă vomiți, ai probleme de vedere, leşini, ai o stare de confuzie, nu recunoşti oameni cunoscuți trebuie să mergi de urgență la spital. În orice caz nu sta singur acasă.