| DariusBădi a întrebat:

Buna TPU ¡! Am 12 ani si 55 de kg. As vrea sa slabesc dar v-am lasat mai jos cateva lucruri pe care as vrea sa le cititi!
Am facut mai multe sporturi (karate, hanbal, fotbal) si nu imi place deci nu vreau astfel de recomandari.
Stiu ca infometarea nu este buna deci as prefera sa evitati astfel de recomandari.
Si de asemenea fara nutritionisti.
Probabil ca unii vor zice ca cer orea multe dar daca e cineva care chiar vrea sa ajute o va face!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Stancosty1998 a răspuns:

Sall

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Mananca si nu mai te plange atata. Odata ce cresti te vei schimba complet fara sa observi. Poate ca nu mai te vei ingrasa. Si poti ramane la 55 de kile toata viata. Sau mai te ingrasi 10 kile, dar ajungu la 1, 80. Asa ca, calmeaza-te. Si iubitul meu a fost durdubiul acum vreo opt ani cand era copil. Si astazi e plin de muschi, Baiete. Corpul tau se poate dezvolta exact asa cum vrei tu daca ii dai energia necesara. Mananca sanatos. Putin din toate. Si ce vrei. Distreaza-te in ce mod vrei. Sj nu e neaparat nevoie de sport. Traieste-tu copilaria.

| DariusBădi explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Totusi asa nu mi-ar mai fi rusine cand merg la mare sau alt undeva unde imi expun corpul tocmai de aceea vreau sa slabesc

| Alexxxxxandraxxx a răspuns (pentru DariusBădi):

Nu ar trebui sa te intereseze de altii. Si nu e nimic grav. Pentru ca indiferent cum ai arata. Lumea mereu are ceva de comentat. Si decat sa te schimbi doar pentru a impresiona pe altii ( si parerea aia e temporara x dureaza maxim 5 minute). Apoi daca cineva se ia de tine spune-i ca greutatea ti-o poti schimba, dar creierul si fața nu.