| Tyberiu2000 a întrebat:

Bună TPU.Am 15 ani și am niște probleme cu vorbirea.O dislalie care se manifestă prin încurcarea consoanelor mute cu cele sonore.Aș dori să știu dacă la vârsta mea se mai poate rezolva, având în vedere că sunt în jurul munincipiului Slatina.V-aș mulțumi pentru orice ajutor sau sfat posibil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OrangeFga a răspuns:

Am si eu probleme minore de vorbire, anume sunt ssit, nu stiu cum este la tine insa din cate stiu oricand se pot rezolva problemele de vorbire, la logoped ( asa parca se cheama).
Mult succes.

| Tyberiu2000 explică (pentru OrangeFga):

Știu că se pot rezolva la logoped, dar majoritatea refuză să lucreze cu copii înaintați în vârstă.