| Bianca85030 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutorul vostru. M-a durut măsea de câteva zile si acum s-a umflat. Ideea este ca de câteva zile am vedere incetuosat si ametesc rau. câteva si dureri de cap. Am fost la urgență unde m-a consultat un neorolog mi s-a luat sange. Analizele mi.au iesit bine mi.a dat calciu si trimitere la oftalmolog. M.am dus si la medicul de familie sa ii spun ca nu ma simt prea bine si de acolo mi.a dat trimitere la oftalmolog. Azi am fost la oftalmolog si mi.a dat ochelari-0, 5 la unu si -1 la celălat. Ideea este cu sunt maxim de speriată deoarece tot nu ma simt bine ideea este ca am citit pe net ca pot avea tot felul de tumori cerebrale sunt foarte speriată. Intrebarea mea este daca as fi avut asa ceva mi.ar fi iesit la analize la sange, sau cand doctorul mi.a facut consultati la ochi. Neurologul a venit decât să vadă cum imi reacționează picioarele mâinile cand da el cu ciocanul acel. Precizez ca am 19 ani si o sperietuea groaznică de câteva zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Când apare o inundație, mai întâi se oprește robinetul și apoi se scoate apa afară.
Așa și aici.
Tratează mai întâi măseaua, și numai după aceea vei vedea dacă ai nevoie de ochelari. Sigur va dispărea și durerea de cap.

| Raducons a răspuns:

Poate este de la masea, mergi la dentist asa cum esti cu maseau umflata o sa iti dea un tratament si apoi sa mergi sa o rezolvi de urgenta altfel o sa pierzi maseau, poate ai noroc sa o plombeze.

| Antopuff a răspuns:

Tot nu ai fost cu maseaua aia?laughing Ti-am mai spus si mai inainte ca nu ai nicio tumora cerebrala si doar o infectie la masea. Dar daca nu te duci sa o tratezi o sa faci in curandlaughing

| Bianca85030 explică (pentru Antopuff):

Am fost dar mi s-a zis ca e umflată si nu poate sa imi faca extracție momentan.

| Antopuff a răspuns (pentru Bianca85030):

Eu nu stiu ce ai tu acolo dar sper sa fi fost la cineva competent sa te examineze. Daca nu e masea de minte sau masea ce nu mai poate fi salvata nu se apeleaza la extractii asa degeaba. Ar fi trebuit sa iti dea sa faci o radiografie sa vada ce e acolo.

| AG777 a răspuns:

Toate astea se pot cauza de la infectie si eu am patit asta, stai calma, nu te lua dupa toti fake-doctorii, trebuie sa mergi intr-adevar la un dentist sa-ti tratezi maseaua si apoi o sa vezi ca totul isi va da drumul, te stii cu sinuzita?