| 현주 a întrebat:

am o mica problema.De cateva zile incoace ma trezesc foarte ametita...Chestia e ca ma simt foarte slabita si ochii parca imi fug si nu pot sa-mi fixez privirea.Parca mai am putin si lesin.Seara imi dispare acest lucru, iar ziua urmatoare revine.E cumva de la lipsa de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi o lipsă de calciu, magneziu sau fier...
Dar poate fi vorba şi de o tensiune scăzută ( hipotensiune ).

N-ai precizat nimic despre o "dietă" - sper că nu ţi ( acum ) una.

Ar fi indicat un control la medicul de familie pentru evaluare/diagnostic şi eventual, investigaţii suplimentare, după care vei primi tratamentul adecvat.

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| viviana269 a răspuns:

Eu cred ca este din cauza oboselii si stresului zilnic... daca nu ai o viata prea aglomerata atunci e posibil sa fie din cauza presiunuii insa daca persista zilnic cred ca da...din cauza lipsei unor minerale

| viviana269 a răspuns:

Daca ai ceva lipsa de minerale ti'as sugera sa mergi la medicul de familie
el ar trebui sa te consulte si sa iti spuna un tratament pe care sa il urmezi

| ImiUrascViata a răspuns:

Incearca sa mananci fructe legume in special morcovii ca fac bine la ochi si sa fi relaxata mai des sau sa nu te mai stresa atat de des ca nu face bine creeaza riduri sad si iti face rau.

| 현주 explică (pentru bursuc001):

Nu tin dieta.happy