| PuFulleTeXanne a întrebat:

am o nelamurire si sper sa ma puteti ajuta. am un fond de ten de la avon, este de la colortrend, este beige, si scrie pe elfresh face, oil-free foundation. eu am tenul gras, iar cand il folosesc se face foarte urat pe fata, adica se usuca repede si ramane urat cu pete, nu este uniform. cum as putea sa il folosesc sa nu mai ramana asa pe fata? ofer FUNDA primului raspuns. multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fiorella18 a răspuns:

Incearca sa il aplici peste o baza de machiaj (ori de la avon, ori alta marca, cum ar fi sephora) sau o crema hidratanta care sa poata fi folosita si ca baza de machiaj! Bazele de machiaj contin siliconi cosmetici care nu afecteaza pielea in nici un fel, actioneaza ca o bariera impotriva uscarii pielii si mai ales, fac ca machiajul sa se aplice frumos, uniform si sa reziste!

5 răspunsuri:
| PuFulleTeXanne explică:

Si inca ceva, atunci inainte sa ma dau cu acest fond de ten, ma dau si cu crema de fata, si se face mai rau

| PuFulleTeXanne explică (pentru Fiorella18):

Si acest sephora cat ar costa? si de unde as putea sa il cumpar?

| Fiorella18 a răspuns (pentru PuFulleTeXanne):

Pai cea de la sephora e un pic mai scumpa, in jur de 50 de lei; se gasesc la mai multe firme, si mai ieftine un pic, dar in general sunt scumpe bazele de machiaj.
Daca iti iei una te tine destul de mult timp pentru ca se aplica foarte putin odata si pentru efectul pe care il da machiajului, se merita.
Exista si creme, cum ar fi unele de la garnier, care pot fi folosite si ca baza de machiaj(este specificat pe ambalajul cremei, in general) si costa mai putin.
Poti incerca si una de la avon, eu nu am incercat dar au preturi mai bune. Succes!

| Fiorella18 a răspuns (pentru PuFulleTeXanne):

Baza de machiaj de la sephora o vei gasi in magazinele cu acelasi nume, care se gasesc aproape in toate mall'urile.

| gianyg a răspuns:

Baza de machiaj http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/eBrochure.page?index=1&cmpgnYrNr=201205 este si la avon. Sigur ai ales produsul potrivit? http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/eBrochure.page?index=1&cmpgnYrNr=201205 Acest fond de ten pe langa acoperirea uniforma are si factor de protectie.
Daca ai nevoie de alte informatii legate de alegerea produselor in ftie de ten: surse_gia@yahoo.com