| 4l3xXx a întrebat:

am o problema. Acum 2 saptamani m-am trezit cu o unflatura destul de mare pe partea exterioara a gingiei. Am luat antibiotic la recomandarea dentistului, mi s-a desumflat dar astazi din nou s-a facut la loc. Este tare si daca ating ma doare foarte tare iar daca nu ating simt o durere usoara. Stiti de la ce ar putea fi? Si daca da ce imi recomandati? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La doctor

| Tymycy a răspuns:

Du-te inapoi la stomatolog, si cred ca el stie cel mai bine ce trebuie facut mai incolo. Si eu am avut la fel, si a trebuit sa imi scoata maseauasad

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci un abces. Stomatologul ti-a dat antibiotic ca apoi sa-ti lucreze la masea sub protectia acestuia, dar probabil nu ai raspuns suficient ed bine daca nu reusit sa-ti faca lucrarea necesara in timpul perioadei de realtiva acalmie. Intoarce-te la stomatolog, vei primi alt antibiotic si dupa doua zile de tratament vei merge pentru tratarea maselei.

| 4l3xXx explică (pentru Brigaela):

Iti multumesc pentru indrumarebig grin. Fundita

| cathy_3606 a răspuns:

Aceiasi promblema am avut-o si eu. Am luat 10 zile de antibiotic, si degeaba. Am fost la stomatolog, mi-a scos maseaua cu pricina (cu 3 anestezii locale, deoarece era inflamat locul) si mi-a schimbat antibioticul. Acum mi-sa desumflat complet locul, si o sa mai iau antibiotic 4 zile.