| sebi6600 a întrebat:

Buna TPU am o problema, am o tuse magareasca de 3 saptamani si nu stiu ce sa mai fac ca sa treaca, am incercat de la salbutamol eipico pana la faringonatur si chiar tratament cu aerosol dar doar mi-a rarito, eu vreau s-o fac sa dispara permanent. Daca aveti sugestii bune va rog sa ma ajutati, nu conteaza prin ce mijloace doar sa-mi treaca. Cel mai eficient remediu va primi funda si cele mai simcere multumiri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Hoo,stai calm! E o epidemie. Foarte multi trec prin ce treci tu. Cumpara de la farmacie capsule ce se dizolva in apa - "Aspirin C+ "
Fa gargara de minim 3 ori pe zi : puni apa calduta intr.o cana si puni o lingurita de bicarbonat - daca e mare cana, pui cu varf - faci gargara si chiar ultima 'doza' ce ramane in cana o inghiti apoi nu mai bei/mananci nimic minim o ora.
Amesteci miere natutala, nu din magazin! cu lamaie - pana cand e un lichid vascos si comsumi cam o lingura odata ca sa iti 'unga' gatul, apoi nu mai bei/mananci nimic minim o ora
Fierbe lapte natural.nu din magazin, pune.l intr.o cana si pune o lingura cu varf de untura de porc. Amesteci si bei repede o inghititura, cat suporti tu de fierbinte. Daca e doar caldut nu isi gace efectul. Mereu inainte de a inghite, amesteca pentru ca untura tinde sa se ridice la suprafata. Si saci nu consuma nimic o ora. Poti face asta dimineata si seara.

Daca faci pe toate alea si respecti tot, sigur nu te mai tine mult!

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa mergi la doctor!
Noi doar putem sa-ti dam niste sfaturi, iar daca nu sunt bune si-ti agraveaza starea?
Asa mai bine du-te la un specialist.
O seara placuta si insanatosire grabnica!

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Place!winking