| GabiD a întrebat:

Am o problema grava cu crizele de ras! Chiar acum cateva zile am fost la meditatii si m-a bufnit rasul de profa a iesit din camera si mi-a zis sa o chem cand termin.Mi s-a intamplat si la o inmormantare.Am incercat chestia cu muscatul limbii da nu merge. Sfaturi ca rog?
Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sarabeth a răspuns:

M-a bufnit rasul cand am citit. Mie mi se pare ca esti o fire binedispusa si vesela si nu vad nimic rau in asta.
Insa ca sa nu mai ai probleme cu rasul atunci cand trebuie sa fii serios, o idee ar fi sa razi pe saturate inainte de meditatie sau alte evenimente la care participi. Poti sa faci asta uitandu-te la ceva ce te face sa razi ( o comedie, un filmulet pe you tube cu cazaturi, epic fail-uri etc).
Eu sunt la fel ca tine, rad din orice si cu gura pana la urechi. Daca vad pe cineva ca se impiedica si cade, rad pana nu mai am aer. Daca cineva povesteste ceva haios rad de rasuna peretii. Si cateodata, rad si cand imi amintesc de ceva amuzant. E frumos sa razi.
Motivul pentru care s-ar putea sa te bufneasca rasul pe tine este ca esti incordat si asta e modalitatea ta de a reactiona. Si inca ceva: cand e nepotrivit momentul si-ti vine sa razi, respira adanc de vreo 10 ori si poate te mai potolesti.

6 răspunsuri:
| Marily1997 a răspuns:

Gindestete ca alearga dracii dupa tine sau bea un ceai!

| IoanaBia11 a răspuns:

Ar trebui sa fii mai atent\atenta cu aceste momente in care nu poti sa te opresti. Rasul e necesar doar atunci cand trebuie...
Sper ca te-am ajutat si eu mai am cateodata aceste crize... dar am invatat sa ma mai si opresc laughing)

| GabiD explică (pentru sarabeth):

Iti multumesc frumos! M-am regasit perfect in scurta dewscriere a crizelor tale.happy

| AnkaNutza1234567890 a răspuns:

Laughing laughing)

| sarabeth a răspuns (pentru GabiD):

Cu placere happy

Răspuns utilizator avertizat