| stefanrkv a întrebat:

am si eu o problema: in spatele capului am un os deformat si ma cam doare (durerile nu„s foarte mari) insa ma saperie pentru ca ca aunci cand mananc simt niste furnicaturi in zona aceia. asta mi sa intanplat de acum o luna acel os este acolo de cand ma stiu dar nu m-a deranjat pana acum am diferite ganduri de paranoia cum ar fi ca am tumora sau cv imi este ft frica. am fost la ft multi medici neurologi dar toti mi-au spus ca nu-i nimic ingrijorator, dar pe mine tot ma sperie mai ales ca uneori mi se pare ca am si tulburari de vedere, am fost si la un psihiatru si urmez un tratament de 3 sapt cu :Lucetam,frontin,anafranil, codamin, calciu si vitamine. neurologul a zis ca nu ar fi nevoie de un tomograf sa un rmn pentru ca m-ar iradia degeba! Furnicaturile nu le-am avut inainte de a lua acest tratement. (Funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| gosh0108 a răspuns:

Unde anume se pozitioneaza osul acesta? Este o vertebra cervicala sau vorbesti despre craniu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu spun ca totusi ar fi bine daca ai face un R.M.N., asta este parerea mea.
Te pup!

| stefanrkv explică (pentru gosh0108):

Osul occipital