| AnonimBaby a întrebat:

Buna TPU.As vrea ca vara aceasta sa slabesc.Ce dieta imi recomandati?
Mentionez ca am 14 ani si 45 kg.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| IndiferentXD a răspuns:

Tu la 45 kg vrei sa mai slabesti :o lol

| Cristian_Christian_1979 a răspuns:

Dacă ai 45 kg si mai vrei să slăbești. Îți recomand niște pietre pe care să le ți în buzunar, atunci când bate vântul mai tare :-)

| alyball a răspuns:

Buna.mai sincer acum depinde si de inaltimea pe care o ai.nu te lua dupa gurile rele.deci spune-ne inaltimea ta

| IIZZYY18 a răspuns:

Vai fato!
Pai la 14 ani sa ai 45 de kg este destul de naspa si tu vrei sa mai slabesti?
O sa te i-a dracu vantul pe strada sa iti pui inele sau cercei ceva de plumb pe tine sa fii sigura ca nu mergi in romburi din cauza vremei.

| Archy37 a răspuns:

Depinde de inaltimea ta. Din inaltimea in centimetri scazi 100 si ceea ce ramine e greutatea ta ideala. Dar, daca sa-ti raspund direct la intrebare, o dieta foarte folositoare pentru sanatate, nu doar pentru slabit este alergatul(jogging-ul). Bafta!

| a răspuns:

Eu am 14 ani, 52 de kg si 1, 68. Tu ce mai vrei?

| AnonimBaby explică:

1,58

| AnonimBaby explică:

IIZZYY18 draga, am uitat sa mentionez ca nu vreau sfatul tuturor pitipoancelor.Tu nu te-ai nascut sa ma critici pe mn.Am pus o intrebare... daca nu esti in stare sa raspunzi, vezi-ti de viata ta, nu de a altora -.-".

| AnonimBaby explică (pentru IIZZYY18):

Vremei?!
Fato,intelege ca tu nu te-ai nascut sa ma critici pe mine.
Am pus o intrebare, daca nu esti in stare sa raspunzi, nu mai comenta aiurea!
Si nu eu sunt cea naspa, tu esti.Chiar crezi ca daca critici pe cineva, te face pe tine sa pari mai perfecta?

| zuziOoO a răspuns:

Pai la 1, 58 trebuie sa ai 48 de kg, esti bine asa

| IIZZYY18 a răspuns (pentru AnonimBaby):

Te poti sinucide deja!

P.S: Mersii ca mi-ai schimbat sexul Mamo Omido

| StiuCeSpun a răspuns:

Buna! Uite aici metode prin care poti slabi in diferite zone ale corpului pentru a-ti modela corpul http://lectiidesanatate.blogspot.ro/......e-ale.html sper ca te-am ajutat, funda?

| AnonimBaby explică (pentru IIZZYY18):

Deci esti baiat raised eyebrows. Cocalar*, atunci.

| XnameX a răspuns:

Da-mi-le mie ca eu am 13 ani jumate si am 38 kg deci daca esti foarte scunda eventual fa niste sporturi pentru a te inalta dar daca esti destul de inalta e destul de buna greutatea ta.

| lexie14 a răspuns:

Nu iti recomand sa slabesti fiindca apoi e posibil sa te ingrasi la loc ...ba chiar sa mai pui ceva in plus. fa mult sport ca sa faci masa musculara si mananca sanatos:multe fructe si legume.....ai putea sa mergi la un nutritionist.happy