| ToxicSmile a întrebat:

Buna tpu.Azi dimineata cand m-am trezit am observat ca mi-au aparut niste pete negre pe gat.Nu sunt chiar negre...dar sunt urate.
Pe gat, pe umar.
De ce apar si de la ce? Cu ce se trateaza?

Funda+vot celui care raspunde mai repede si corect.
P.S: Nu sunt din cauza ca nu m-am spalat..pentru ca aseara am facut baie si tot sunt acolo! straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Biuta95 a răspuns:

PRESUPUN ca se poate sa fie de la mancare... Vreo alergie ceva. :|
Uite-te pe net. Din cate am citit eu. Uite ce am gasit: ( nu sunt sigura ca este acelasi lucru la care te referi )
http://www.flu.ro/......negre.html
Insanatosire grabnica, daca se poate spune asa. :)

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic! Urgent! Pete negre sunt simptome a mai multor boli!

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Treci pe la un medic, cred ca este vreo alergie daca tiau aparut asa peste noapte, se poate sa fie de la produse cosmetice sau ceva de genul sau de la mancare

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
draga, diagnostice si motive ar putea fi multe, nimeni nu face minuni pe site cand e vorba de sanatate, nu mai bine te ducu la cabinetul scolar ori la medicul de familie? degeaba iti zic eu un "diagnostic" tu ai avea incredere in cele zise de mine? nu fa prostia sa te tratezi dupa ureche, nu e o durere de cap/masea ori burta.e ceva c e poate fi o boala de piele/alergie/toxiinfectie. poate ai mancat ceva, poate esti alergica la ceva, pentru alergie e recomandat Claritine, dar fa o vizita le medic ca e mult m, ai indicat.
O zi frumoasa sa aihappy

| javiga a răspuns:

SIda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Consultă medicul de familie.
http://haotik.ro/2012/12/30/misterioasele-pete-negre.htm
Te pup!

| ToxicSmile explică (pentru Prince_Pyckolo_1992):

Mda..am uitat sa mentionez. aveam de mult petele alea.dar mi-au aparut mai multe...