| Diiiia a întrebat:

Buna TPU ...Cam cate zile dureaza ciclul prima data cand vine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o regula. Intre o zi si 10 zile.

21 răspunsuri:
| CristinasiVlad a răspuns:

Buna...pai mie mia tinut 3 zile
asta depinde de la corp la corp happy
fundita? sper ca ti-am fost de ajutor te pup happy

| sebyiy a răspuns:

Depinde de umiditatea aerului si presiunea atmosferica tongue

| CristinasiVlad a răspuns:

Buna! :-)
pai asta difera de la un corp la altul!
mie mi-a tinut 3 zile...
tie poate mai mult sau la fel happy
fundita?

te pup si ai gria de u

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Vreo 5-6...depinde de corp

| kittyoanaandreescu a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei fete happy

| DelphhiN a răspuns:

Intre 5 si 7 zile...

| CristinasiVlad a răspuns:

Http://www.calmens.ro/ciclul-menstrual.php uite aici te informezi
fundita?>

| crazycolor a răspuns:

Intre 3-5 zilehappy

| Raluka98 a răspuns:

4 sau 5 zile

| lovem3 a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei fete nu este o regula. in general intre 3 si 6 zile tine un ciclu normal. dar avand in vedere ca iti va veni prima data iti va lua 1 an 2 3 pana se regleaza (adica ca veni cam in aceeasi zi si va dura cam aceleasi numar de zile)

| stephanny a răspuns:

Totul depinde de organismul tau. intre 3 si 7 zile.

| elena_8190 a răspuns:

Te tine cam 4-5 zile.asa m-a tinut si pe mine prima data

| murgumaria85 a răspuns:

In primii 1-2 ani, ciclul menstrual poate fi neregulat si uneori poate lipsi menstruatia. In mod normal menstruatia dureaza intre 3 si 7 zile in fiecare luna.

| DianaScorpio a răspuns:

Este ceva ce difera de la caz la caz.

| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Diferă de la caz la cas, dar în general durează între 3 și 7 zile.

Numai bine.

| stefanik04 a răspuns:

Mie 3 zile dar depinde de multe
*de corpul persoane
*daca ai schimbat orasu, atmosfera
*cat a durat la mama si/sau sora mai mare
Eu stiu ca dureaza prima data intre 3-7 zile dar, cum am spusdifera de la corp la corp
Asta e un site bun, care m-a ajutat
http://www.calmens.ro/ciclul-menstrual.php
*

| MissCochetEllyzabet a răspuns:

-ciclul tine 5 zile

| MissCochetEllyzabet a răspuns:

Pai depine de corp, vitamine si calciu pe mine m-a tinut 5 zile!

| Diiiia explică (pentru MissCochetEllyzabet):

Aha

| geogianageo a răspuns:

Buna in primul rand nu se zice ''ciclu'' se zice menstruatie(ciclul este o durata de timp''Ciclul de viata la om'')prima data cand iti vine s-ar putea sa tina 6, 7, 8 zile iar dupa aceea tine mai putin 4, 5, 6 zile big grin. Sper sati foloseasca!

| Crucified a răspuns:

3-10 zile