| Flokfighter a întrebat:

Cam ce greutate ar trebui sa am la 1.80 (am 16 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheDifference a răspuns:

Recomandat ar fi cu 4 kg sub centimetii, adica la 1.80, 1.76 de kg (asa au atletii profesionisti) dar as zice ca e mai bine cu 10 kg sub cm ...cu 4 daca ai muschi

7 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Scazi 10-15kg mai mult nu happy

| Empathizer a răspuns:

Depinde de ce sex esti. Daca esti baiat, intre 70-80 kg. Daca esti fata, intre 60-70 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intodeauna scazi 10 din alea care sunt dupa virgula. 70 kg, depinde totusi de corpul tau, eu de exemplu daca am greutatea ideala arat ca un schelet, deci cu 3-4-5 kg sunt mai mult happy

| sellyz a răspuns:

Cam 65 kg(max 70)funda?

| armanu a răspuns:

Eu am 1.83, si 75 kg. Tu ar trebui sa ai intre 68-73!

| apostolrazvan10 a răspuns:

Salut si eu am 16 ani si am 58 de kilograme dar eu am 1.68 deci tu cam ar trebui sa ai de la 60 pana la 65. SPER CA TE-AM AJUTAT