| Alepa a întrebat:

Cat de sanatoase sunt pastilele BCAA pentru sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu prea sanatoase, dar nici nu-ti dauneaza.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Sunt facute din mai stiu eu ce cartilaje de animale, nu au o biodisponibilitate ridicata.

| Twatwaffle a răspuns:

BCCA e un compus pe bază de aminoacizi, aminoacizi de care corpul tău are preponderent nevoie în momentul în care reface fibrele musculare în urma antrenamentului. Rezultatele variază de la individ la individ, însă în general, din experiența mea, te pot ajuta destul de mult când vine vorba de recuperare. Depinde destul de mult de rutina pe care o pui în practică la sală.winking