| catalin112 a întrebat:

Buna TPU
Cred ca am o problema cu scalpel.
Sunt baiat am aproape 17 ani.
Ma spal in fiecare seara cu sampon Wash and Go si am matreata dar nu excesiva sa "ninga " pe umerii mei destula incat sa-mi dau seama ca am laughing
Si inainte ma spalam pe cap tot cu Wash and Go dar nu faceam matreata...
Este adevarat ca daca ma spal cu spirt pe cap scap de matreata?
Sau cum pot scapa de matreata?
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| catalin112 explică (pentru Valeriu12345):

Si inainte tot cu Wash and Go ma spalam si nu faceam matraetzaa laughing

| Mayuri a răspuns:

Cauta-ti ceva sampon+balsam din ACEEASI gama, preferabil cremoase ca textura ca sa hraneasca scalpul si sa impiedice descuamarea, precum Nivea. Gerovital iarasi are o gama buna anti-matreata.

| catalin112 explică:

Deci faza cu spirtul si cu otetul nu-s adevarate?

| Anonimul8297 a răspuns:

De la caciula faci matreata. Poti incerca un alt sampon anti-matreata. Unor oameni le apare matreata cand folosesc un sampon prea mult timp iar altora doar atunci cand il schimba.

| catalin112 explică (pentru Anonimul8297):

Nu port caciula niciodata laughing

| catalin112 explică:

Treaba cu otetul chiar a functionat mersi :d