| annempx a întrebat:

Bună TPU, dacă de exemplu intr-o zi mănânc 400 calorii și următoarea zi 900, mă voi îngrăşa? Ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| jhonny345 a răspuns:

Nu, depinde si ce mananci

Exemplu: Azi mananci un sandwich cu salam si salata, el avand 400 de calori iar maine manaci o shaorma cu 900 de calori.

Nu o sa patesti nimic, o sa te ingrasi doar daca mancanci shaorma in fiecare zi

Funa? :3

| Monst a răspuns:

Nu ai cum sa te îngrași intr-o singura zi!

| DovleacTurbat a răspuns:

Intrebarea corecta e: cum dracu nu cazi din picioare cu "alimentatia" asta? Esti piele si os daca tu esti cea din poza; dai in anorexie

| Socke a răspuns:

Nu. depinde ce mananci si in a3a,a4a,a5a etc... zi.

| Ax3LdeV a răspuns:

Pentru femei se recomanda 1500 din cate am vazut in unele locuri

| danutzu96 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Nu cazi, daca stai toata ziua pe un scaun nu simiti. Daca depui efort, atunci se vede laughing

| IancuSilviu a răspuns:

O persoana normala are nevoie de aproximativ 2000 calorii pe zi. De ce nu incerci sa reduci numarul la 1500? Cu 400 in maxim o saptamana te va lua cu lesin. Slabirea rapida nu este de durata. Pe langa grasime vei pierde o mare cantitate de muschi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea putine atatea calorii mai ok e sa ai 3 mese de 400kcal sau 2 de 800kcal totusi vrei sa te menti fit nu sa ajungi la 30 de kg.
Mananca Sanatos si fa miscare, yoga, Volei, handball, dansuri ce vrei tu. Poti merge si la sala dar urmareste tipe naturale, si maresteti masa musculara prin genuflexiuni(box squat) hip bridge, fandari, hiperextensii, indreptari