| andreea096 a întrebat:

Bună TPU!
De cam o săptămâna mă doare stomacul groaznic.Vă rog nu veniti cu "du-te la doctor" deoarece și in trecut am avut probleme cu stomacul, iar doctorul mi-a recomandat niște pastile și mi-a trecut in cam o săptămâna, dar durerea a revenit acum.;-;
Îmi puteți da un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ia aceleasi pastile pe care ti le-a recomandat atunci. In caz ca nu iti mai amintesti ce ai luat, poti cumpara No-spa si Dicarbocalm sau Controloc.
Dupa ce trece pandemia sa iti faci o endoscopie pentru a vedea ce este acolo

| andreea096 explică (pentru AdelinaC):

Sigur, mulțumesc pentru ajutor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Andreea, ce varsta ai? Identifica perioada in care te doare stomacul, dimineata, înainte sau după ce maninci, si alimentele care i ti provoaca dureri. Sau te doare asa timpul? Poate ai gastrita, ia după fiecare masă un dicarbocalm.

| andreea096 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hey
Am 14, mă doare tot timpul incet, dar dacă beau lapte, de exemplu, se inrautateste apoi peste cam 15-30 min se potolește.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreea096):

Ai intoleranță la lactoză, numai bea lapte, numai minca brînză cascaval unt, si in general lactate, iaurt, lapte, cascaval brînză, deoarece i ti afecteaza stomacul.

| darrio2007 a răspuns:

Lasa-te de lactate.