| UbexFlo a întrebat:

Buna TPU.

De cateva zile, mai exact 3-4, ma confrunt cu o durere de burta pe care nu o inteleg.Ma doare rau partea de jos( mijloc si dreapta ), de 2 zile nici nu termin bine de mancat sau baut ceva ca trebuie sa merg la baie(diareea este destul de severa), am un gust de cositor in gura, stari de greata(nu varsaturi)si extremitatile reci.
Mentionez ca durerea de burta pe care o am mereu este diferita de acea durere inainte de mersul la baie(intelegeti voi).Nu stiu ce sa mai mananc pentru ca nu am mancat nimic care sa-mi provoace diareea asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| soupflood123 a răspuns:

Uneori mi se întâmplă şi mie asta în timpul turelor de noapte, cu excepţia durerilor pe care le-ai menţionat. Poate ar trebui să dormi mai mult şi să renunţi la dulciuri şi snacks-uri o perioadă. Încearcă supe, pilaf, ceaiuri pentru stimularea imunităţii (echinaceea) etc.
Dar înainte de toate, mergi la doctorul de familie; să nu cumva să fie o problemă gravă.

1 răspuns:
| UbexFlo explică (pentru soupflood123):

Am mancat niste ghebe si ma gandesc sa nu fie alea problema diareei dar burta ma durea si inainte.