| fliropf a întrebat:

Bună TPU! De vineri mă tot doare capul, continuu, mai puțin atunci când stau la frig, simt că am o căldură imensă și îmi coboară pe coloană, oarecum. Mă stresez foarte mult din cauza asta, îmi vine să plâng continuu, gândindu-mă că e vreo tumoare. N-am febră, vărsături, port ochelari de vedere și nu pot zice că n-am poftă de mâncare. Ce ar putea fi? Știu că ar trebui să merg la un medic, dar mi-e frică de răspuns, aș merge să fac un rmn cerebral dar nu pot, din cauza mamei. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fliropf explică:

Precizez că nu avem medic neurolog pentru copii, să pot face un rmn. doamna medic generalist mi-a dat dexametazona și urimil.

| Violleta2022 a răspuns:

Cat de mult stai pe telefon si computer?

| fliropf explică (pentru Violleta2022):

Mult, foarte mult zi. Ca până acum, nu pot aproxima, căci mai ies pe afară pe la treabă și pierd noțiunea timpului.

| Violleta2022 a răspuns (pentru fliropf):

Durerile de cap pot fii provocate de statul pe telefon si computer, asta spun neurologii si asta este semnalul care-l trag parintilor, sa nu mai permita copiilor acest lucru, fiindca zilnic sunt detectati copii cu cancer la creier.
Se recomanda MAXIM 1 ora pe zi sa insumezi statul pe teelfon, computer sau orice alt ecran electronic, ca sa nu ai probleme de sanatate.