| Babyflay a întrebat:

Bună TPU, îmi tremură degetul mare de la mâna.
Știe cineva ce înseamnă? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pot fi niste spasme care sunt declanșate de nervi deci nu le poti tu controla, mergi la un neurolog sa te vada te consulta si eventual te trimite sa faci radiografii CT uri si iti dă un tratament, aici pe TPU nu sunt medici si nu stie nimeni, cred ca ti ai dat si tu seama de acest lucru.

11 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu am patit, epidemie.
Glumesc laughing
Sunt multe cauze posibile, cel mai frecvent de la stres, oboseala, temperaturi scazute, lipsa de vitamine sau minerale. Desigur ca poate fi si un simptom de boala gen scleroza multipla dar nu cred ca e cazul de asa ceva, adica se intampla foarte rar

Bula
| Bula a răspuns:

Este nevoie de examinare neurologica, de specialitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că trebuie să lași păcănelele.

| Babyflay explică (pentru anonim_4396):

Nu mă lasă ele

| Babyflay explică (pentru Furnicuta000):

Mulțumesc

| Babyflay explică (pentru Bula):

Mersi

| StoicAnalysis a răspuns:

L-ai fortat ridicand greutati mari cu el sau e pe sistem nervos ca un fel de tic sau spasm.

| Babyflay explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mulțumesc de sfat

| darrio2007 a răspuns:

De la stânga sau de la dreapta?

| Babyflay explică (pentru darrio2007):

Dreapta

| darrio2007 a răspuns (pentru Babyflay):

Este ceva neurologic. Mergi la medic.