| doareustreet a întrebat:

Buna TPU la excizia unei alunite cu laser foarte mici de pe fata ce pret ar avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Minim 200 euro.

| helpfriends a răspuns:

Buna,
Pretul este intre 300-400 Lei.
Nu ti-as recomanda sa incerci asta deoarece poti da in alte probleme, este periculos sa inlaturi alunitele.

| DjSheepyOfficial a răspuns:

Nsultatia

25€
Excizia alunitelor
Excizie alunite (1-3 alunite)
100€
Excizie alunite (4-6 alunite)
150€
Examen histopatologic (pret pe piesa)
15€
Excizia lipoamelor
Excizie leziuni mici cutanate si subcutanate (1-3 leziuni)
chist sebaceu, lipom, papilom
100€
Excizie leziuni mici cutanate si subcutanate (4-6 leziuni)
chist sebaceu, lipom, papilom
150€
Excizia leziunilor (lipoamelor) mari > 3cm
190€
Unghia incarnata
Unghie incarnata
100€
Excizia infectiilor cutanate
Incizia si drenajul infectiilor mîinii / degetelor / unghiilor
100€
Canalul carpian
Decompresia nervului median la articulatia mainii
un membru cu anestezie locala
175€
Excizia cicatricilor
Corectie cicatrici mici (< 5 cm)

100€

| Seomox a răspuns:

Se pot face si gratuit daca iei trimitere de la medicul de familie.

| doareustreet explică (pentru helpfriends):

Din ce sursa de informatie v-ati informat?

| helpfriends a răspuns (pentru doareustreet):

Eu stiu de la persoane care au vorbit cu medici si acestia nu i-au recomandat sa faca acest pas deoarece se poate ajunge la vreo boala, infectie + de asta un timp o sa ramana o rana, cicatrice si trebuie sa fi protejata, nu trebuie sa te speli in acea zona.

| catalina1238 a răspuns:

Buna! Alunitele acestea, au un anumit pret:

Doar o alunita are un pret de 25-30 lei.
2-4 alunite deja au pretul de 100 lei.
4-6 alunite deja au pretul de 150 lei.
Alunitele pot fi pe gratis, daca ai trimitere de la doctorul de familie.

Sa nu iti fie frica, cum a scris mai inainte utilizatorul HELPFRIENDS pentru ca nu este mare riscul. Dar, doar in anumite cazuri este risc. Acesta este cand alunitele tale nu sunt cum ar trebui. Atuncia nu te du!

Sper ca te-am ajutat! Funda?! big grin

| doareustreet explică (pentru catalina1238):

Dar de unde ti-ai luat aceasta informatie ai cunoscut pe cineva care a facut astfel de operatie?

| catalina1238 a răspuns (pentru doareustreet):

De la sora mea! happy

| helpfriends a răspuns (pentru catalina1238):

1) Cu trimiterea de la medic operatia cu laser sau chirurgicala poate fi gratuita doar daca iti pune viata in pericol acea alunita.
2) Mergi la un medic si intreaba daca este normal sa scoti alunitele, apoi poti sa iti dai cu parerea despre raspunsul meu, nici eu, nici tu nu stii cum este alunita respectivei " doareustreet" nu ai de unde sa stii cum este dupa inlaturarea acesteia deoarece poate fi alergica, se poate irita sau alte probleme.
3) Daca gasesti un cabinet unde se scot alunite cu 25-30 lei te rog pune adresa si restul de date ale cabinetului respectiv.