| BogDaNuTzXD a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, deci zilele mele se repeta, as vrea sa traiesc fiecare zi/clipa la maxim, sa ma distrez, dar cum sa fac asta, nu am niciun chef de viata, sunt plictisit, cum as puta sa ma distrez si sa imi traiesc fiecare clipa la maxim? happy mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FerrariFan a răspuns:

Nu ii mai intreba pe altii cum sa faci asta. Vei descoperi tu singur. Incearca sa faci lucruri noi, sa iti gasesti noi pasiuni si imparte-le cu prietenii. Sper ca te-am ajutat. Nu te mai gandi la asta. Fa lucruri nebunesti! Salut!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai nu ne-ai explicat de ce esti plictisit/de ce nu ai chef de viata/ce te-a determinat sa te inchizi in cochilia ta/daca ai trait o deceptie in familie etc...
Da mai multe informatii si te vom ajuta.
O seara bunahappy

| Andrei123654789 a răspuns:

Daca vrei fa-o. Daca nu,nu.
Aici nu se pot da sfaturi sau pareri,este viata ta si tu ai carma asupra ei.
Daca vrei sa fi un sedentar sau un singuratic nu ai decat,cel putin mie imi plac astfel de oameni,sunt singurii care isi dau seama ca oricat de mult te-ai chinui sa iti petreci viata la maxim,niciodata nu vei fi satisfacut.
Oricum,intrebarea ta nu prea era de categoria sanatate, iar raspunsul meu este ca tu trebuie sa faci alegerea care iti convine mai mult, nu te mai lua dupa altii, e decizia ta, e viata ta.

| Karmesytta a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa iesi cu prieteni! Prietenii iti schimba ziua, vorbesc din propria experienta.

| BogDaNuTzXD explică (pentru Andrei123654789):

Mersi.