| andreywtza a întrebat:

Peste o luna si o saptamana am majoratul si vreau sa slabesc cu ajutorul unei diete vreo 5 kg...ce dieta imi propuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustMeTeo a răspuns:

Dieta balerină, eu am slăbit 4 kilograme jumate într-o săptămână, dar ai grijă să bei calciu cu magneziu o dată pe zi pentru că poţi leșina.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bazează-te mai mult pe fructe, și o să vezi rezultate.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru IronArm):

Nu știu, eu am slăbit consumând doar fructe.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Renunta la carne si grasimi, si treci pe preparate vegetale, gen soia naut, etc!
P.S Vezi ca sunt retete destule pe net, cu mancaruri facute cu alimentele astea, spor la slabit!winking happy

| FluturashZburator a răspuns:

Stiu ca vrei sa arati super in acea zi, te inteleg. Dar sa stii ca nu este deloc ok sa slabesti 5 kg in atat de scurt timp. Si eu am facut asa si m-am simtit extrem de rau (aveam ameteli, nu mai aveam echilibru, stari de lesin, etc). Ai mare grija la ce dieta recurgi.

| andreywtza explică:

Sunt fata, am 18 ani aproape, 1, 60 m inaltime si 62 kg