| alinutza99 a întrebat:

spuneti-mi niste creme, sau masti naturale (sa le pot face acasa) pentru corp (picioare, abdomen, fese, sani) ca sa am o piele frumoasa ca de bebelusi! dau fundita :*. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Se curata un castravete proaspat si se da pe razatoare (sau se baga la mixer), iar pasta obtinuta se aplica pentru 15-20 minute pe fata. E un tonic minunat, in plus previne si inlatura cosurile, punctele negre, ridurile si deshidratarea.
Tot din castravete se mai poate face o pasta pentru albirea tenului, prin amestecarea unei linguri de suc de castravete cu o lingura de lapte si cateva picaturi de apa de trandafir. Se lasa pe fata 15 minute.

Pe lânga actiunea de catifelare a tenului, castravetele este apreciat si pentru actiunea de îndepartare a ridurilor. Prin aplicarea pe fata a feliilor de castravete, puteti reduce considerabil ridurile de pe fata sau le puteti atenua. Feliile de castravete subtiri si reci sunt faimoase pentru linistirea durerilor de ochi.

| Radu1 a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume. Poate ti se va parea un,, cliseu '' dar felul cum aratam la exterior este in primul rand o consecinta a ceea ce mancam ( cat de sanatos sau nesanatos ). Nu exista retete minune!
De asemenea bea cel putin 2 litri de apa pe zi si mergi la sala unde poti sa lucrezi special portiunile pe care vrei sa le,, imbunatatesti '' : picioare, abdomene, fese, sani.