| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU ) sunt insarcinta deja in 7 luni si in curand ma intalnesc cu bebe. Am probleme cu un ovar si doctorul a spus ca pot naste atat natural, cat si prin cezariana. Ce mi-ati recomanda voi?))) O zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna Daria! Intrebarea asta o poti pune medicului.El iti va spune parerea lui. Ce iti pot rapsunde eu este ca tu sa hotarasti (daca nu exista niciun risc pe cale naturala) prin ce metoda poti naste. Parerea mea(nu sfat) este ca sa nasti pe cale naturala, asa esti foarte convinsa ca ai nascut un copil pe cale naturala, ai suportat durerea nasterii ca orice alta mama, dand viata prin metoda naturala.Astfel poti scapa si de ingrijorarea ca nu poti naste pe cale naturala.Esti convina ca POTI. Plus de asta nasterea prin cezariana implica stat la pat si tratament post operatoriu, semn pe burta si, dupa a dua nastere prin cezariana exista riscul sa nu mai poti avea al treilea copil. Intrebi medicul sa stii foaarte bine daca nasterea naturala nu implica cat de putin vreun risc.Eu cred ca mai mama te siti daca nasti natural. sa fii sanatoasa, nastere usoara, sa ai un bebe frumos si sanatos si sa ma chemi la botez.happy

8 răspunsuri:
| amyana a răspuns:

Eu te sfătuiesc să naști natural așa nu vor rămâne urmele sarcini. Dacă faci cezariană o să ramai cu cicatrice și e păcat sa nu uitam de durerile pe care o sa le ai daca te lovesti asa că sfatul meu e sa naști natural

| K0sti a răspuns:

Fara suparare, nu esti pregatita sa fii mama...
Daca tu pui astfel de intrebari pe TPU unde nu exista personal calificat si media de varsta e 14-15 ani...e clar!

| shabriry a răspuns:

Eu am nascut natural cu epidurala. Consider ca cezariana este totusi o operatie care trebuie facuta in cazul unor pb sau complicatii ce pot aparea la nastere.

| DariaBacker a răspuns (pentru anonim_4396):

Thanks )))nu e crestin, insa ori si cum multumusc )))

| DariaBacker a răspuns (pentru K0sti):

Nu ma supar deloc, asta e parerea ta.

| DanielCD a răspuns:

De ce ai avea incredere in recomadarile TPU si nu in recomandarile medicului! TPU sunt cumva experti si medicul un prost? Daca ai citit suficient de mult in cele 7 luni ti-ai dat seama ca nasterea naturala este recomandata atat tie cat si copilului, deci ai incredere in medic!
BAFTA!

| DanielCD a răspuns (pentru K0sti):

Raspunsul zile!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DariaBacker):

Ma chemi la chef atunci, trebuie sa fie ceva rost de dans si prajituri. laughing