| Biscuite1232 a întrebat:

Va rog sa nu radeti. Am 15 ani si am o problema: fac pipi noaptea in pat.Mama ma obliga sa pot pampers dar nu imi prea place.Sa continui sa port pampers?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ʎpooɯ a răspuns:

Mama ta trebuie sa te duca la un medic pentru a vedea care este cauza ca inca faci pipi in pat, poate fi o probleme fizica sau psihica.

11 răspunsuri:
| Klandestin a răspuns:

Cum sa mai faci pipi in pat si cum sa mai porti pampers la 15 ani :/?
Ai o problema, daca nu te poti tine.
Du-te la un doctor.

| ArktykU a răspuns (pentru Klandestin):

Bai,nu fi asa dur, daca ai fi fost tu in locul lui sigur si tu te-ai simti ca si el nu radeti e ceva personal

caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Mai indicat ar fi sa te duca la medic, nu sa te oblige sa porti pampers.
Poate esti racit ori ai alte afectiuni legat de vezica.
Cred ca trebuie sa te concentrezi si tu, sa te trezesti noaptea sa te duci la baie, trebuie sa iti impui acest lucru, dar dupa ce faci ceva analize si se constata ca esti sanatos.
O zi buna happy

| Idkidk a răspuns:

Buna,
Te poti duce la un doctor, si poti purta si pampers, dar daca mergi la un doctor poate stie el ce sa faci!
O zi buna!

| Holy2010 a răspuns:

Nu rade nimeni de tine insa nu ne-ai spus de cand a inceput. Sau dureaza din copilarie?
Enurezisul nocturn e normal pana la 5 ani. Daca persista sau apare ulterior trebuie sa te vada un medic. E bine sa mergi si la psiholog daca a aparut in urma unor evenimente stresante. Ma ierti, dar mama ta e total iresponsabila daca ignora problema si te tine in pampers la 15 ani.

| Biscuite1232 explică:

Am fost la medic dar acesta a spus ca se va duce treptat problema. Mama ma pune sa port pampers deoarece dormim in acelasi pat

| Cosmin4Fit a răspuns:

Cred totusi ca e o gluma... daca nu... nu mai bea apa dupa ora 6. Mergi la baie mereu inainte sa te culci. Recupereaza cu mai multe lichide in timpul zilei, ai nevoie de aia 2 litri recomandati. Daca nu da rezultate, incearca un psiholog, poate ai cosmaruri si nu ti le amintesti.

| Holy2010 a răspuns (pentru Biscuite1232):

Dormi cu mama la 15 ani?! Poate e bine sa vorbesti cu un psiholog.

| MaryMary235618 a răspuns:

Îmi poți da insta-ul tău?

| Ortanionut25 a răspuns:

Și eu fac pipi în pat și ziua pe mine port scutece este minunat

| Ionut_Ortan_1992 a răspuns:

Fain si eu port pempars si ziua si noaptea obisnuit este placut