| βέiiiβiii_9613 a întrebat:

Buna TU! Am o problema.Am 11 ani si am multe cosuri, dar nu sunt cosuri obisnuite sunt ca niste buburuze.Pe nas am fff multe, iar pe frunte incep sa-mi iasa, p frunte mai am si cosuri obisnuite.Cu ce as putea sa le tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JulieR a răspuns:

Eu am 13 ani ai am cosuri de pe la 10 ani. Si am avut si ce zici tu gen buburuze. Crede-ma am incercat enumarate creme, tonice, sapunuri pentru ele si toate ori u mergeau ori trebuia sa ma dau o vesnicie cu ele pentru ca imi treceau decat pentru o perioada scurta. Asa ca am asteptat 4 ani si se pare ca acum nu mai am asa multe mai imi apare cate unul dar nu ca inainte.

7 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Skinoren sau zynerit sunt cele mai bune insa ti-as recomanda sa te duci la dermatolog.

| Allyţu a răspuns:

M acesi problema:|chestia este sa nu te atingi de ele.si poti incerca o masca din produse naturiste.

Uite aici niste masti pentru acesta problema:
http://sideris.ro/......tru-acnee/

Sper sa le incerci!
Bafta!

| BeYoU a răspuns:

Rade niste ridiche si aplic-o pe toata fata si las-o vreo 10 minute, rezultatele se vad a doua zi, faza e ca o sa te cam usture fata dar crede-ma merita! cel putin la mine face minuni happy
fundita daca a functionat!:*

| Anney17 a răspuns:

Incearca Zineryt...mie mi-au trecut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu,dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor).
Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste, cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea, mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere, deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.

| JulieR a răspuns (pentru basexcu):

Am incercat si eu si depinde de ten pentru ca mie nu mi-au trecut de la elewinking

| JulieR a răspuns:

Stii de fapt secretul e sa iti scoti punctele negre dupa ce faci asta de vreo 2-3-4 ori peste o luna sa imi spui ce s-a intamplat eu mereu asa fac si ma spal cu Dove si acum am fata curata curata.